На стіні будинку на Сихові художники замалюють комуністичну символіку

У Львові розпочали збір пропозицій від художників, у який спосіб можна позбутися радянської атрибутики (зображення серпа і молота) на стіні будинку №2 на вул. Сихівській (Сихівський район), але при цьому зберегти мураль як свідчення епохи, не знищивши його художньої цінності.

«На панно, що на вул. Сихівській, 2, зображено космонавта з голубом в одній руці та серпом і молотом – в іншій. Цю радянську символіку помітили мешканці, які і звернулись до нас. До вирішення проблемного питання ми вирішили залучити експертів», – розповіла голова Сихівської РА Ірина Маруняк, передає прес-служба Львівської міськради.

Проректор Академії мистецтв Роман Яців відзначив, що сьогодні це панно – морально застаріле і жодної художньо-естетичної цінності не має, тож його потрібно зняти, а на тому місці розташувати нову композицію.

Натомість мистецтвознавець з Галереї мистецтв Вікторія Сусак вважає панно ідеалізованим, а не агресивним, свідченням епохи, яке варто зберегти, замалювавши частину із символікою. Колишній радник міського голови Львова Василь Косів додав: у всіх європейських країнах такі зображення також зберігають, а не ліквідовують, проте аби виконати закон про декомунізацію, саму комуністичну символіку все ж потрібно замалювати.

Врахувавши різні думки експертів, було прийнято рішення оновити існуюче зображення.

Художники можуть зголошуватись в управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури ЛМР (пл. Ринок 1, каб. 115). Власні ідеї щодо оновлення зображення потрібно подати в електронному варіанті до 20 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук