На Тернопільщині виник конфлікт між спортсменами та селянами через забудову біатлонної бази

Селянам видали землю під забудову впритул до лижеролерної траси

На Тернопільщині державна біатлонна база в Підгородньому, на який тренуються зокрема олімпійські чемпіони, перебуває під загрозою руйнації. На лижеролерній трасі майже сотня людей має намір розпочати будівництво житлових будинків, поінформувало ТСН.

У Підгородньому біатлоністи тренуються по колу – два з половиною кілометри траси, мчать із швидкістю близько 60 км/год. На спуску – стрільбище. Взимку вони їздять на звичайних лижах, влітку – на роликових. Усередині їхньої траси, яка утворює замкнене коло, люди приватизували земельні ділянки.

«Тут раніше були городи, змінили цільове призначення, дали під садівництво, а садівництво дозволяє будувати садові будинки розміром до 300 м2», – повідомив президент федерації біатлону Тернопільської області Віктор Щур.

Втім, як переконує бронзовий призер чемпіонату світу Олександр Починок, зміна цільового призначення і є порушенням закону. На цьому ґрунті й виник конфлікт між власниками наділів і спортсменами. Селяни, які колись отримали ці ділянки як майнові паї – з одного боку, а з іншого –містяни, які частину ділянок у них скупили і хочуть будувати будинки, але їм заважають біатлоністи, оскільки вони не мають доступу до власних наділів.

Представники обох сторін конфлікту навіть збиралися у сільському будинку культури, де мали намір вирішити цю проблему. Але конфлікт лише набрав обертів. Так, кооператив землевласників «Між лісами» зробив запит до Держгеокадастра, аби з'ясувати, у чиїй власності перебуває земля, і отримав відповідь, що вона – загального користування.

Власники ділянок запропонували спортсменам звести місток, по якому проходитиме лижеролерна траса, а під нею їздитимуть автівки.

Спортсмени були категорично проти і наголосили, що спортивно-учбова база має майже півстолітню історію. Там підготували чемпіонів світу та Європи, переможців Олімпійських та Паралімпійських ігор. А нині, вважають біатлоністи, на Тернопільщині цей вид спорту намагаються знищити, його забудовують. Вони закликали місцеву владу надати людям земельні ділянки в іншому місці, адже таке сусідство з базою, де спортсмени стріляють, ще й небезпечне.

Спортсмени також просять втрутитися у конфлікт керівництво держави та готують документи до суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук