На Тилігульський лиман на Одещині вперше прилетіли рожеві фламінго

Фламінго в Україні не живуть – лише вкрай рідко залітають під час міграції

Рожевий фламінго – єдиний вид фламінго, який проживає в Європі: у Франції та Іспанії

На територію Тилігульського ландшафтного парку, який розташований на Одещині на західному узбережжі Тилігульського лиману, уперше прилетіли рожеві фламінго.

Як повідомила адміністрація парку на Facebook 3 травня, наукові співробітники помітили п’ятьох птахів. Натомість місцеве видання «Думская» пише, що очевидці нарахували до 15 фламінго.

Рожевий фламінго – єдиний вид фламінго, який проживає в Європі: у Франції та Іспанії. Також він поширений у Казахстані, Афганістані, Індії та у різних регіонах Африки. Для України це вкрай рідкісний птах, який інколи залітає під час міграції. Відомий лише один випадок гніздування рожевих фламінго в Україні – у 2017 році на Сиваші в Херсонській області.

У коментарі «Українській правді. Життя» орнітологиня Наталія Атамась пояснила, що зараз у рожевих фламінго відбувається весняна міграція – саме тому вони і змогли опинитися в Україні. За її словами, для гніздування птахам потрібні дуже великі, солоні та мілкі водойми. Оскільки лимани в Україні зараз пересихають, вони можуть привабити фламінго.

Тилігульський лиман – лиман на територіях Одеської та Миколаївської областей, який утворився через зміни клімату на місці старого русла річки Тилігул завдяки затопленню морем її пониззя. Площа лиману становить 135 кв. км, а максимальна глибина – 21 м. Дно лиману подекуди вкрите чорним мулом, який має лікувальні властивості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук