На Волині школяр змайстрував дешевий сонячний колектор

СуспільствоРоман Ганкевич, 1 березня 201814043
Марчука вважають одним з найкращих молодих винахідників України

Учень 11-го класу Олександр Марчук із села Привітне Локачинського району змайстрував сонячний колектор, який нічим не поступається заводській моделі, але є у декілька разів дешевшим. Про це повідомляє видання «Район.Локачі».

Цей проект приніс школяреві друге місце на Всеукраїнському етапі конкурсу винахідників і раціоналізаторів. На початку навчального року хлопець в районному Будинку школяра почав працювати над своїм проектом «Сонячний колектор». У цьому йому допомагав наставник – Юрій Купріюк.

Спочатку проект відправили до Луцька, де він зайняв перше місце, потім до Києва - на захист всеукраїнського рівня. Школяр подякував своєму наставникові, а також батькам, які постійно його підтримували. У Києві Олександр захищав свій проект в еколого-натуралістичному центрі у секторі «енергозбереження». Окрім нього, там було ще вісім команд, але Марчук був першим, хто захищався у цьому секторі.

«Мета мого проекту така: за максимально доступні, недорогі підручні матеріали сконструювати модель сонячного колектора, яка нічим не поступається заводській моделі, але є у декілька разів дешевшою», - зазначив школяр.

Якщо заводська модель вартує $1600 (44800 грн), то модель Олександра – 3500 грн. Водночас продуктивністю вона не поступається. Колектор розроблений для економії електроенергії.

Сонячний колектор - це пристрій, що трансформує сонячну енергію в теплову і передає тепло до баку непрямого нагріву. Сонячні колектори застосовують для опалення промислових і побутових приміщень, гарячого водопостачання виробничих процесів, побутових потреб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук