На єдиному в Україні золоторуднику прямі збитки на понад 1 млн грн
На єдиному в Україні золотовидобувному підприємстві – ТОВ «Закарпатполіметали» завершено інвентаризацію. 16 лютого 2010 року Господарський суд Закарпатської області ввів на підприємстві ліквідаційну процедуру, ТОВ визнане банкрутом. За підсумками інвентаризації тільки прямих збитків на підприємстві завдано на понад мільйон гривень.
Як повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді, з них – нестача основних засобів на поверхневій частині підприємства склала 298,5 тис. грн, матеріальних активів гірничого цеху 124,4 тис. грн, нестача товарно-матеріальних цінностей – 610,6 тис. грн. Збитки, нанесені розкомплектуванням та розкраданням обладнання становлять 465 тис грн. Поки що неможливо оцінити збитки та стан майна у самих шахтах, доступ до яких закритий гірничорятувальною службою за правилами техніки безпеки.
Такі дані офіційної ліквідаційної комісії, до якої увійшли представники правоохоронних органів та органів влади, оприлюднила сьогодні на прес-конференції в Ужгороді Тетяна Петик, ліквідатор ТОВ «Закарпатполіметали». «Ситуація на підприємстві – жахлива, начальники підрозділів не могли повірити у те, як понищено обладнання, – каже Тетяна Петик. – Більша частина обладнання узагалі відсутня, частина порізана на металобрухт, зі столярного цеху зникли станки, всюди зірвані замки, пошкоджено вхід до шахт і штолень тощо».
Дмитро Зайцев, голова комітету кредиторів підприємства зауважив, що справа про банкрутство золоторудника триває останні два роки. «Ми не мали змогу контролювати ситуацію на підприємстві через протидію директора. Крім того, Мужіївська сільська рада неодноразово фальсифікувала документи та довідки, а керівник підприємства намагався відмовитися від майна рудника на користь третьої особи – ТОВ «Сауляк», – стверджує Дмитро Зайцев. – Після введення ліквідаційної процедури маємо змогу побачити об’єктивну ситуацію на підприємстві. І якщо керівник заявляв, що все майно збережено, то інвентаризація, на жаль свідчить про протилежне».
На підприємстві більше року не здійснювався бухгалтерських облік, не нараховувалася зарплата досі не звільненим працівникам. Наразі розпочато судові процеси для визнання права власності та оформлення необхідних документів на майно банкрута, яких за словами ліквідаторів, на сьогодні просто не існує.