НАБУ дозволили вилучити документи на заводі Порошенка

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 2 листопада 20177960

Солом’янський районний суд Києва надав детективам Національного антикорупційного бюро тимчасовий доступ до документів ПАТ «Завод «Ленінська кузня», основним акціонером якого є фонд президента України Петра Порошенка.

Рішення стосується справи про закупівлю Державною прикордонною службою за гроші держбюджету бронемашин «Тритон» за завищеними цінами, йдеться в ухвалі суду від 18 жовтня.

За інформацією слідства, військова частина 1498 в листопаді 2015 року підписала два договори з заводом на загальну суму 59,5 млн грн. В рамках договору в грудні 2015 року та березні 2016 року завод передав 4 бронемашини «Тритон».

У матеріалах суду зазначається, що розпорядженням Кабміну було передбачено закупівлю Харківським прикордонним загоном 34 одиниць «бойових дистанційних модулів» загальною вартістю 161,5 млн грн.

«Тобто, вартість одного бойового дистанційного модуля повинна була складати 4,75 млн гривень. Однак, фактично вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою “Тритон-0103” склала 14,876 млн грн», – йдеться в судовому рішенні.

Також, аудитом встановлено, що прийняття рішення керівництвом Держприкордонслужби із закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабінету міністрів, якою затверджується порядок поставки озброєння, військової і спеціальної техніки.

Все це, як зазначено в рішенні суду, призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів було придбано «недосконалу спеціальну техніку», яка в момент придбання не могла в повному обсязі виконувати функції і завдання, на які розраховувала Державна прикордонна служба під час її закупівлі.

«Придбана за рахунок бюджетних коштів ДПС України у ПАТ «Завод “Ленінська кузня” спеціальна техніка в кількості 4 одиниці фактично в 2016 році підрозділами державної прикордонної служби за цільовим призначенням не використовувалась», – йдеться в судовому рішенні.

Відтак суд частково задовольнив вимоги НАБУ і надав детективам доступ до ряду технічної та конструкторської документації.

Найбільшим акціонером Заводу Кузня на Рибальському є фонд «Прайм Ессетс Капітал» Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК народного депутата Ігоря Кононенка. При цьому в межах декомунізації підприємство було перейменовано на «Завод «Кузня на Рибальському», але у цьому судовому рішенні воно фігурує як ПАТ «Завод «Ленінська кузня».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук