Набули чинності зміни до Конституції щодо курсу України на ЄС та НАТО

Зміни підтверджують «європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України»

СуспільствоЮрій Братюк, 21 лютого 20191230

Зміни до Конституції, які закріплюють стратегічний курс України на членство у Європейському Союзі та НАТО 21 лютого набули чинності.

Закріплення такого курсу на конституційному рівні «мобілізуватиме українське суспільство і українську владу та сприятиме реформам, спрямованим на досягнення критеріїв повноправного членства в ЄС і НАТО», зазначають у пояснювальній записці.

Відповідно до конституційних змін, до повноважень Верховної Ради буде віднесено «реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору». Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на її членство в ЄС і НАТО, а Кабінет міністрів повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі Конституції України буде закріплено, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Крім того, з перехідних положень Основного закону виключається норма про те, що «використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук