Верховна Рада закріпила у Конституції курс України на членство у ЄС і НАТО

Відповідні зміни до Конституції України підтримали 334 народних депутати

Верховна Рада України затвердила в цілому ініційовані президентом зміни до Конституції України щодо курсу країни на членство в Європейському Союзі і НАТО.

За остаточне схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) проголосували 334 народних депутати на засіданні парламенту в четвер, 7 лютого. Таке число було показане на табло Верховної Ради після голосування. Однак фактично законопроект підтримали 335 народних депутатів, проте у депутата від БПП Тараса Юрика не спрацювала картка, повідомила перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Як відомо, згідно з процедурою, остаточне прийняття законопроекту, який вносить зміни до Конституції України, вимагає не менше 300 голосів парламентаріїв.

Відповідно до конституційних змін, до повноважень Верховної Ради буде віднесено «реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору». Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на її членство в ЄС і НАТО, а Кабінет міністрів повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі Конституції України буде закріплено, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Крім того, з перехідних положень Основного закону виключається норма про те, що «використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

Закон про внесення змін до Конституції набуде чинності на наступний день після його офіційної публікації.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 3 вересня 2018 року запропонував Верховній Раді закріпити у Конституції курс України на членство в ЄС і НАТО. 22 листопада Верховна Рада прийняла зміни до Конституції у першому читанні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук