Нафта подорожчає до $80 за барель не раніше 2020 року – МЕА

СвітЛюбко Петренко, 10 листопада 20154260
Нафта подорожчає до $80 за барель не раніше 2020 року – МЕА

Ціни на нафту сягнуть 80 доларів за барель не раніше 2020 року. Такими є прогнози експертів Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), що вони їх виклали  у щорічній доповіді – повідомив телеканал новин  CNBC.

На думку виконавчого директора МЕА Фатіха Бірола, за підсумками 2015 року інвестиції в нафтову галузь скоротяться більш ніж на 20%, і така тенденція, найімовірніше, триватиме й наступного року, що відчутно позначиться на нафтовому ринку.

Базовий сценарій, прогнозований експертами, припускає, що добовий попит на нафту щороку зростатиме на 900 тисяч барелів, а до 2040 року досягне 103,5 млн барелів. На зростання попиту також вплине енергоспоживання Китаю, яке, на думку аналітиків, через 25 років може удвічі перевищити аналогічний показник США. Свій вплив вчинить і зростання економіки Індії.

У доповіді також розглядається сценарій, за якого ціни на нафту можуть залишатися низькими і значно довше. Так, у зв'язку з витісненням з ринку високозатратних виробників сировини залежність від цінової політики близькосхідних експортерів може досягти рівня 1970-х років.

Уповільнення зростання попиту на нафту в 2016 році експерти МЕА пов'язують з уповільненням економічного зростання у цілому світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук