«Нафтогаз», всупереч постанові уряду, сплатив до бюджету втричі менше дивідендів

Таке рішення у «Нафтогазі» пояснюють тим, що компанії необхідні фінансові ресурси для підготовки до опалювального сезону

«Нафтогаз» оскаржив постанову уряду про виплату 90% свого прибутку за 2018 рік у вигляді дивідендів до бюджету та сплатив лише третину від цієї суми — 30%. Про це 3 липня повідомив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

«Нафтогаз вчасно, до 1 липня, сплатив до держбюджету дивіденди за 2018 рік у розмірі 30% від прибутку — це повністю відповідає вимогам закону «Про управління об’єктами державної власності». Дія урядової постанови, яка встановлює для "Нафтогазу" 90% норматив сплати дивідендів, зупинена судовим рішенням», — повідомив Коболєв.

Таке рішення у «Нафтогазі» пояснюють тим, що компанії необхідні фінансові ресурси для підготовки до опалювального сезону та ймовірного припинення транзиту російського газу до ЄС через Україну. Зокрема, для цього компанії необхідно закачати додатково 3 мільярди кубометрів газу, на що необхідно близько 600 мільйонів доларів.

«Крім того, якщо закупити газ зараз, за низькою літньою ціною, це допоможе збалансувати ціну газу в зимові місяці, коли вона традиційно зростає», — повідомив Коболєв. Водночас Коболєв зазначив, що компанія готова збільшити виплати дивідендів до бюджету після того, як залучить додаткові кошти або завершить закачування газу до підземних сховищ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук