«Нафтогаз» звинуватив «Газпром» у порушенні транзитного контракту

«Нафтогаз» звинуватив «Газпром» у порушенні транзитного контракту

НАК «Нафтогаз України» звинуватив російський «Газпром» у порушенні умов транзитного контракту щодо забезпечення мінімально припустимого тиску газу на вході в українську газотранспортну систему. Про це повідомили у прес-службі компанії.

«Останнє суттєве падіння тиску відбулося сьогодні на газовимірювальній станції «Суджа». Тиск у російській ГТС на цьому ключовому пункті входу становив 53,5 атмосфери при мінімально допустимому значенні 60 атмосфер», – заявили у «Нафтогазі» 22 серпня.

У «Нафтогазі» припускають, що «Газпром» не може стабільно підтримувати тиск у системі через незадовільний стан частини російської газотранспортної інфраструктури.

«З 2011 року російська сторона припинила публікацію даних щодо кількості аварійних ситуацій на традиційних газопроводах та натомість приділяє багато уваги будівництву нових газопроводів. Аналіз ситуації ускладнюється відсутністю пояснень російської сторони щодо недотримання вимог контракту», – наголосили у «Нафтогазі».

Наразі у «Газпромі» не коментували цієї інформації.

Нагадаємо, 27 липня голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв уже заявляв, що російський «Газпром» на порушення контракту зменшив обсяги транзиту свого газу територією України до рекордно низького рівня.

Крім того, у «Нафтогазі» заявили, що «Укртрансгаз» фіксував падіння тиску в останній тиждень червня 2016 року.

Відтак компанія звернулася до Європейської комісії з проханням створити моніторингову місію для перевірки перепадів тиску в російській газотранспортній системі на вході в ГТС України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук