Напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» незаконно вивели майже 7 млрд грн
Більшість коштів потрапила на рахунки пов’язаних з банком осіб.
До теми
За декілька місяців до визнання неплатоспроможним банку «Хрещатик» з нього вивели 6,9 млрд грн. Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який займається ліквідацією банку.
Зазначається, що однією із схем виведення коштів була купівля цінних паперів, що належали фіктивним компаніям, які не мали на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мали всього кілька працівників.
Таких облігацій на балансі банку «Хрещатик» було виявлено загалом на 2,3 млрд грн. Зазначається, що майже у 92% випадків компанії, яким перерахували кошти у банку «Хрещатик» виявилися пов’язаними з керівництвом цього банку.
Варто уточнити, що «Хрещатик» на 37,44% належав українському бізнесмену російського походження Андрію Іванову. Ще майже 25% належали Київській міській раді. Нацбанк визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним 5 квітня 2016 року, а вже менше чим за два місяці — 2 червня 2016 року — за пропозицією Фонду гарантування вкладів регулятор прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.
Зрештою з'ясувалося, що 84% кредитного портфелю юридичних осіб банку «Хрещатик» - інсайдерські, 85% цінних паперів – «сміттєві». 52% у структурі активів «Хрещатику» - це кредити. І попри те, що «на папері» вартість кредитів корпоративних клієнтів становила 4 млрд грн, за незалежною оцінкою вона майже уп’ятеро менша і становить 834 млн грн.