Нардеп пропонує законодавчо заборонити використання смартфонів на уроках
Відповідний законопроект Олексій Гончаренко вже подав до Верховної Ради
Народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко 22 січня подав до Верховної Ради законопроект, що передбачає заборону використання мобільних телефонів та інших пристроїв, які мають доступ до інтернету, у школах на уроках.
Повний текст законопроекту та пояснювальну записку до нього на сайті Верховної Ради ще не опублікували. Як пояснив на своєму Telegram-каналі Гончаренко, сучасні гаджети надають доступ не тільки до корисної інформації, а й до ігор та соцмереж, що може відволікати під час навчального процесу.
«Постійне "зависання" в телефоні спричиняє не лише велике навантаження на очі та малорухливий спосіб життя, а й призводить до замкнутості дітей, до скорочення спілкування з однолітками та батьками в реальному житті, а також до поширення жорсткого цькування в онлайні», – написав він.
Пізніше Гончаренко опублікував текст законопроекту і уточнив, що заборона на користування смартфонами має діяти виключно під час уроків.
«На перервах смартфонами користуватися можна і потрібно. Якщо під час уроку вчителю потрібно для заняття, щоб діти користувалися смартфонами, – це також можна», – написав він.
Згідно з опублікованим законопроектом, порядок користування смартфонами в школах визначатимуть керівники навчальних закладів за участю учнівських та батьківських комітетів.
Окрім заборони на використання гаджетів, нардеп також пропонує додати в закон «Про освіту» пункт про повагу до гідності, прав, свобод та законних інтересів усіх учасників освітнього процесу, нестворення перешкод для отримання освіти іншими учнями та дотримання етичних норм.
Олексій Гончаренко також додав, що подібна заборона діє вже у Франції, Греції та деяких штатах Америки. Зокрема, у Франції парламент заборонив використання смартфонів у школах, коледжах і деяких ліцеях країни у 2018 році. Обмеження не стосується тільки дітей з інвалідністю, а також випадків, коли використання гаджетів необхідне для навчання.