Нардеп-утікач Олександр Онищенко намагається отримати громадянство Німеччини

СвітКатерина Чурилова, 6 листопада 20173190
Онищенко обіцяє німцям «міжнародні змагання з кінного спорту на найвищому рівні»

Депутат Верховної Ради Олександр Онищенко, який переховується від правоохоронних органів України, оформлює громадянство Німеччини. Про це повідомив бургомістр селища Герцлаке, в якому оселився політик-втікач, пише Deutsche Welle.

Як розповів бургомістр селища Ганс Бескен (Hans Bösken), Олександр Онищенко подав необхідні для отримання німецького громадянства документи ще кілька місяців тому. Очільник громади розраховує, що невдовзі український політик матиме німецький паспорт. Бескен особисто сприяє Онищенку в отриманні німецького громадянства, зокрема, звернувся до вищих інстанцій з рекомендаційним листом, в якому наголосив «на визначній ролі, яку український мультимільйонер відіграє для його громади».

«Я кілька разів перепитував щодо стану справ. Як мені дали зрозуміти, процес просувається успішно. Я сумнівався, що все вдасться зробити так швидко, однак за актуальною інформацією все має вирішитися позитивно», – зазначив бургомістр.

За його словами, Онищенко, який володіє на території громади великим маєтком і стайнею для тренування спортивних коней, влітку зареєстрував у Герцлаке місце проживання. З огляду на тривалий легальний статус перебування у Німеччині і відсутність у цій країні кримінальних справ проти нього він, вочевидь, відповідає критеріям на отримання громадянства.

Ганс Бескен пояснив, що сприяє українському мультимільйонеру у паспортному питанні, оскільки сподівається, що Онищенко принесе користь його громаді. Українець пообіцяв бургомістру, що в майбутньому вкладатиме гроші в організацію у Герцлаке міжнародних змагань з кінного спорту на найвищому рівні. Про проблеми з законом новоспеченого односельця в Україні сільський голова чув, однак «не береться давати цьому оцінку».

Deutsche Welle зазначає, що Олександр Онищенко відмовився від спілкування з журналістами. Також його адвокати не відповіли на запитання редакції.

Водночас, як пише «Українська правда», народний депутат України Олександр Онищенко планує отримати в Німеччині робочу візу, а не громадянство.

«Журналіст плутає робочу візу з громадянством», – заявив Онищенко у коментарі.

За словами Онищенка, він планував подавати документи на візу в понеділок, 6 листопада. Тако нардеп зазначив, що ніяких документів, окрім реєстрації проживання на території Німеччини, він в управу селища Герцлаке не подавав. Онищенко пояснив, що хоче отримати візу, щоб було право на ведення бізнесу.

«Я живу там з 1992 року. У Німеччині я займаюся спортивним бізнесом. Готую коней до змагань. Розвожу, готую і продаю (коней- ред.). Я тільки попросив губернатора Герцлаке мені допомогти, якщо в цьому необхідність буде. Він написав мені рекомендаційного листа», – зазначив нардеп.

I want to tell you something ??

A post shared by Aleksandr Onyshenko (@aleksandr_onyshenko) on


Олександр Онищенко відомий своєю прихильністю до коней

«Мене в Німеччині по спорту знають всі і давно. Я в кінному спорті з 1998 року... Я сам весь час проявляв активну участь у житті міста», – додав він.

До слова, раніше Онищенко заявив, що отримав статус політбіженця в одній із європейських країн.

Мільйонера та народного депутата підозрюють у незаконному привласненні коштів шляхом створення «газової схеми». За попередніми даними, внаслідок дій угруповання, до складу якого входив Онищенко, державі було завдано збитків на суму 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд – це кошти, отримані від перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства, 1,3 млрд – це неоплачена сума ренти за користування надрами.

5 липня 2016 року Верховна Рада зняла недоторканність з Онищенка, а також дала дозвіл на його арешт. Після цього нардеп втік до Великої Британії. Попри це він досі лишається народним депутатом України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук