Інтерпол відмовився оголошувати у розшук екс-міністра Ставицького та нардепа-утікача Онищенка
До теми
Інтерпол припинив розшук екс-міністра енергетики часів Януковича – Едуарда Ставицького, а також відмовився оголошувати у розшук депутата Олександра Онищенка, щодо якого НАБУ веде розслідування у газовій справі. Про це пише «Українська правда».
Як повідомив речник Нацполіції Ярослав Таркало, комісія з контролю за файлами Інтерполу на 99 сесії прийняла рішення відмовити в оголошенні у розшук Онищенка. Цю інформацію українське бюро Інтерполу передало в НАБУ.
Також, як зазначив адвокат колишнього міністра Ставицького, Юрій Іващенко на своїй сторінці Facebook, комісія Інтерполу прийняла рішення про припинення розшуку його клієнта.
«Сьогодні отримано офіційне підтвердження з Інтерполу і від Комісії з контролю за файлами Інтерполу, що скарга Едуарда Ставицького повністю задоволена, його кримінальне переслідування визнано політичним. Комісія взяла до уваги наші аргументи», – повідомив він.
Як повідомляв ZAXID.NET, Едуард Ставицький обіймав посаду міністра екології та природних ресурсів України з грудня 2012 по лютий 2014 року.
Він виїхав з України після перемоги Євромайдану. У березні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що під час обшуків у місцях проживання пана Ставицького було вилучено 42 кг золота, $4,8 млн готівкою, 16 дорогих годинників та «коробочки з камінням, схожим на діаманти». Колишній глава Міненерго був оголошений в розшук МВС, СБУ, а також Інтерполом.
Пізніше стало відомо, що Едуард Ставицький перебуває в Ізраїлі. Там він змінив ім’я та прізвища, за власним поясненням, щоб слідувати ізраїльській традиції та щоб швидше адаптуватися на новому місці проживання.
Окрім того, 5 липня Верховна Рада за зверненням Генпрокуратури схвалила позбавлення недоторканності, затримання та арешт депутата Онищенка.
Його підозрюють у вчиненні в січні 2013 - січні 2016 року злочинів, передбачених ч. 4 ст. 28 (здійснення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 5 ст. 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу.
За словами директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, у результаті діяльності осіб, наближених до Онищенка, при реалізації договорів СД із «Укргазвидобуванням» державі сумарно завдано збитків у розмірі близько 3 млрд гривень.
На початку липня 2016 року він втік з України, саме тоді, коли у парламенті мали розглядати подання генпрокурора про надання згоди на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності.