Народний депутат запропонував перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську

Надати нову назву регіонові можливо лише після зміни Конституції

Нині в Україні не перейменовані дві області з комуністичними назвами – Дніпропетровська і Кіровоградська

Позафракційний депутат Андрій Денисенко наступного тижня планує зареєструвати у Верховній Раді документ про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

«Маю на руках 150 підписів народних депутатів під проектом змін до Конституції України – за перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. З різних фракцій і груп, крім «Опозиційного блоку», – написав він у Facebook.

«Після Великодня планую зареєструвати його в апараті Верховної Ради», – повідомив Денисенко.

Він вважає, що «спільними зусиллями громадськості, науковців та культурних діячів, які ініціювали цей процес, та народних депутатів край п‘яти Січей нарешті отримає гідну назву, позбудеться тавра прізвища одного з організаторів Голодомору».

«Серце козацького краю поверне собі ім‘я, дароване предками, в час, коли уславлений дух Січі після трьох сотень років російського полону знов буяє степом і ярами над Дніпром. Врешті, назва во славу Січі, захисниці України – найкраща для області, яка зупинила Путіна», – заявив Денисенко.

Нагадаємо, Дніпропетровску область із центром у Дніпропетровську за часів радянської окупації було названо на честь Григорія Петровського – уродженця Харківщини, комуністичного державного і політичного діяча.

Як раніше повідомляв начальник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин Українського інституту національної пам’яті Богдан Короленко, перейменування Дніпропетровської області має відбутися на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Григорій Петровський упродовж тривалого часу – з 1919-го до 1938 року, з невеликими проміжками, – був так званим «всеукраїнським старостою». Тому зрозуміло, що він радянською владою вшановувався і на його честь в УСРР було найменовано, станом на 2015 рік, 69 населених пунктів. Це - друге місце серед «персональних» назв – після Леніна», – зазначив історик УІНП.

Він нагадав, що дотепер в Україні не перейменовані дві області – Дніпропетровська і Кіровоградська, і для їх перейменування потрібно вносити зміни до Конституції, оскільки назви областей вказані в ній. Для цього потрібне відповідне подання не менш як 150 народних депутатів.

«Саме така назва (Січеславська - ред.) є найоптимальніша, обґрунтована також історично й етнографічно, вона відбиватиме козацький етап історії цього краю та етап національно-визвольних змагань 1917 – 1921 років – бо упродовж 1918 – 1919 років неофіційною назвою тодішнього Катеринослава був саме Січеслав», – наголосив Богдан Короленко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук