«Народний фронт» оголосив умови, за яких остаточно підтримає конституційну реформу з правосуддя

Суспільство2 лютого 201612472

Парламентська фракція «Народний фронт» підтримала у першому читанні зміни до Конституції України в частині правосуддя, але перед ухваленням законопроекту в цілому буде наполягати на виконані принципових вимог щодо кардинального оновлення судової гілки влади, заявив народний депутат фракції «Народний фронт», член Конституційної комісії та Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець під час виступу у парламенті.

«Перша вимога – це залишити за парламентом право висловлювати недовіру Генеральному прокурору. Друга – це створення триланкової судової системи. Третя – це повне перезавантаження суддів на відкритих конкурсах», – заявив народний депутат, якого цитує прес-служба «Народного фронту».

«Це є наші принципові вимоги, і цього можна досягти, ухваливши зміни, зокрема, до законів «Про судоустрій» та «Про статус суддів», – пояснив він.

За словами Ємця, усі судді в державі мають підтвердити на відкритих конкурсах, по-перше, свій високий професійний рівень, по-друге, свою матеріальну благочесність (видатки судді мають відповідати його доходам).

Ємець також повідомив, що вони разом з колегами по парламенту та експертами з громадського середовища розробили власний проект змін до Конституції України в частині правосуддя.

«Сьогодні цей законопроект знаходиться в залі парламенту. Як тільки ми зберемо 150 підписів, він набуде статусу конституційного. Ми зможемо внести до парламенту і тоді він стане основним законопроектом, який має вирішити питання чесного справедливого суду через судову реформу», – сказав Ємець.

«Ми розуміємо, що поки ми влаштовуємо змагання між двома концепціями конституційної реформи, в цьому парламенті, і поза його межами, є люди, які мріють, що б все залишилось так, як є. Судді, призначені Портновим і Ківаловим, і далі творять корупцію в Україні іменем правосуддя, і корупціонери на них дуже сподіваються як на гарантів своєї недоторканності. Система правосуддя вимагає негайних змін», – резюмував представник «Народного фронту».

Нагадаємо, у вівторок, 2 лютого, Верховна Рада прийняла у першому читанні зміни до Конституції в частині правосуддя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук