Верховна Рада попередньо схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя

СуспільствоАндрій Стець, 2 лютого 20164250
Верховна Рада попередньо схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя
фото УНІАН

Верховна Рада України в першому читанні підтримала зміни до Конституції України в частині правосуддя. Відповідний законопроект №3524 попередньо схвалили 244 нардепи.

Варто зазначити, що цей законопроект доопрацьований. У порівнянні з попереднім законопроектом народним депутатам повернуто право, яке діє і сьогодні щодо можливості висловлення недовіри генеральному прокуророві України.

Всі інші положення ідентичні законопроекту, який уже раніше розглядався парламентом.

Зокрема, законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, автоматичну відставку судді у випадку непроходження переатестації, також значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав відповідним нормам ст. 157 і 158 Конституції України доопрацьований проект закону «Про внесення змін до Конституції України (в частині правосуддя)».

Раніше президент України Петро Порошенко вже висловлював сподівання, що депутати до 2 лютого проголосують в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя «і навесні – на початку літа» в країні може розпочатися «процес оновлення суддівської гілки влади».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук