Конституційний Суд схвалив оновлену судову реформу
КСУ залишив Верховній Раді право висловлювати недовіру генпрокурору
Конституційний Суд України визнав відповідним нормам ст. 157 і 158 Основного закону доопрацьований проект закону про внесення змін до Конституції щодо правосуддя. Відповідне рішення Конституційний Суд оприлюднив на засіданні у понеділок, розглянувши подання Верховної Ради, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
На відміну від попередньої редакції, проект прописує право Верховної Ради висловлювати недовіру генпрокурору.
Зазначимо, що минулого тижня КС вже надав позитивний висновок відповідному законопроекту №3254. Однак, 26 січня президент України Петро Порошенко вніс доопрацьований варіант законопроекту, який залишав за парламентом право висловлювати недовіру генеральному прокуророві і відправляти його у відставку. У попередній версії документа вже «схваленої КС» парламент цього права позбавлявся.
Окрім цього, законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, автоматичну відставку судді у випадку непроходження переатестації, також значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.
28 січня Верховна Рада направила до Конституційного Суду України конституційне звернення для оцінки відповідності Основного закону законопроекту про внесення змін до Основного закону щодо правосуддя (№3524).
Зазначимо, що раніше президент України Петро Порошенко вже висловлював сподівання, що депутати до 2 лютого проголосують в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя «і навесні – на початку літа» в країні може розпочатися «процес оновлення суддівської гілки влади».