NASA за допомогою телескопа TESS вперше виявила екзокомету

СвітАндрій Стець, 2 квітня 20198320
NASA за допомогою телескопа TESS вперше виявила екзокомету
фото ESO
Телескоп TESS шукає екзокомети за принципом транзитної фотометрії

NASA за допомогою телескопа TESS вперше виявило екзокомету - комету, яка знаходиться за межами Сонячної системи. Про це пише профільний ресурс ScienceAlert.

Як йдеться у повідомленні, знайдена екзокомета обертається навколо молодої зірки Бета Живописця, яка перебуває на відстані 63 світлових років від Землі. Вік зірки всього 20 млн років, тому навколо неї існує величезна газопилова хмара з екзокометами і планетозімалями (одна з початкових стадій формування планет). Науковці припускають, що в диску також є уже сформовані планети.

Телескоп TESS шукає екзокомети за принципом транзитної фотометрії - відстеження яскравості зірки і аналізу кожної її зміни. При виявленні планети телескоп зауважує симетричне падіння яскравості, тоді як у випадку з екзокометою - асиметричне через довгий хвіст.

Загалом раніше екзокомети шукали через зміну кольору світла, який передається від зірок - і цей метод не завжди дозволяв точно зрозуміти, який об'єкт пролетів між Землею і досліджуваною зіркою.

Телескоп TESS запустили навесні 2018 року замість культової обсерваторії Kepler. За дев'ять років, які Kepler провів в космосі, з'явилися нові технології, які значно поліпшують оптичний зір телескопа і дають змогу краще і глибше досліджувати космос.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук