Наступний транш від МВФ для України складе $1,9 млрд

ЕкономікаРоман Ганкевич, 30 жовтня 20172620
Подальші виплати від МВФ залежатимуть від прогресу структурних реформ

Міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує наступного траншу від Міжнародного валютного фонду для України в розмірі близько $1,9 млрд у 2018 році. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті агентства.

Як зазначається, подальші виплати від МВФ та інших міжнародних партнерів залежатимуть від прогресу структурних реформ, насамперед земельної реформи й досягнення результатів реформи приватизації та боротьби з корупцією, які стикаються із затримками і ризиками виконання, що пов'язані з початком виборчого сезону 2019 року.

Валові потреби в зовнішньому фінансуванні (сальдо рахунку поточних операцій, а також строки погашення державного й приватного секторів) ослабли, але в середньому становитимуть 70% міжнародних резервів в 2018-2019 роках.

Fitch очікує, що дефіцит поточного рахунку збільшиться до 4,1% ВВП у 2017 році й у середньому на 4% в 2018-2019 роках. У короткостроковій перспективі матеріальні чисті зовнішні запозичення приватним сектором малоймовірні. Отож запозичення з державного сектору забезпечить основну частку зовнішнього фінансування.

Як повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк у Вашингтоні не зміг домовитися з МВФ про ціну газу на поточний опалювальний сезон. МВФ категорично відмовився змінювати раніше погоджені з урядом України умови визначення ціни газу для населення на опалювальний сезон 2017-2018 років, який повинен привести до її підвищення на 17,6%.

Нагадаємо, Національний банк очікує надходження чергового траншу Міжнародного валютного фонду за програмою EFF у першому кварталі 2018 року, а не в кінці 2017 року, як передбачалося раніше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук