НАТО продовжить політику «відкритих дверей» та поглибить співпрацю з Україною

Учасники саміту НАТО ухвалили підсумкову декларацію зустрічі у Варшаві

СвітАндрій Стець, 9 липня 20162661
НАТО продовжить політику «відкритих дверей» та поглибить співпрацю з Україною
фото ЕРА
Учасники саміту НАТО у Варшаві

НАТО активніше підтримуватиме Україну і Грузію і надалі вестиме політику «відкритих дверей» для членства країн в Альянсі. Про це йдеться у «Варшавській декларації з трансатлантичної безпеки» за підсумками саміту НАТО, пише «Укрінформ».

«НАТО надасть більшу підтримку для України і Грузії і продовжить допомагати Молдові. Ми поглибимо  нашу співпрацю з партнерами у регіонах Чорного та Балтійського морів і на Західних Балканах»,- йдеться декларації.

У документі наголошується, що НАТО продовжить політику «відкритих дверей», що посилює Альянс і внесок у трансатлантичну безпеку. У документі наголошується, що Альянс з радістю чекає вступу Чорногорії в НАТО. Також підкреслюється, що НАТО має намір розвивати відносини з країнами-партнерами.

У резолюції зазначається, що країни Альянсу стоять перед безпрецедентними викликами, пов’язаними з актами терору і «діями Росії, особливо в Україні, що підриває міжнародний порядок в Європі». У зв’язку з цим НАТО продовжить боротьбу за мир, безпеку і стабільність на всьому євроатлантичному просторі у відповідності до ключових принципів ООН.

Також йдеться про те, що Альянс робитиме подальші кроки у напрямі відлякування (ймовірних противників – ред.) і посилення своїх оборонних можливостей для протидії загрозам з різних напрямів. Оборона і відлякування полягатимуть на поєднанні ядерних можливостей, звичайних видів озброєнь і протиракетної оборони.

У документі також наголошується, що НАТО активізує співпрацю з ЄС для гарантування безпеки країн Альянсу і євроатлантичного простору.

«Ми також підвищуємо співпрацю НАТО-ЄС для захисту від гібридних загроз завдяки операціям в Середземному морі і в допомозі країнам забезпечувати власну безпеку», - наголошується в резолюції.

Країни НАТО також рішуче засуджують агресивні дії України проти Росії і ніколи не визнають незаконну анексію Криму.

«Ми рішуче засуджуємо агресивні дії Росії проти України та триваюче порушення міжнародного права і своїх міжнародних зобов'язань, які мають серйозні наслідки для стабільності та безпеки євроатлантичного регіону», - йдеться у заяві.

Крім цього, в декларації наголошується , що НАТО не становить загрози для жодної з країн.

«В цьому дусі ми готові до подальшого конструктивного діалогу з Росією, до чіткого визначення позицій з першочерговим завданням мінімізації ризиків військових інцидентів..», - йдеться в декларації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук