НАТО: Зміна кордонів України визначила «нову стратегічну реальність» у світі

СуспільствоОксана Руда, 4 березня 20163360

Заступник генерального секретаря Організації північноатлантичного договору (НАТО) Александр Вершбоу заявив, що агресія Російської Федерації проти України стала «новою стратегічною реальністю» у сучасному світі.

Про це Вершбоу сказав під час свого виступу у Кракові на конференції «НАТО як активний захисник – очікування перед Варшавським самітом НАТО», яку організував Фонд Інституту стратегічних досліджень, повідомляється на офіційному сайті Альянсу.

«Останнього разу я виступав на цій конференції два роки тому, невдовзі після незаконної анексії Росією Криму та на початку її кампанії з дестабілізації в Україні, яка відбувається і донині. Цей момент ознаменував закінчення більш ніж 20-річного періоду, коли країни Заходу дивилися на Росію як на партнера. Безсумнівно, навіть на той час Росія вже показала приклад з дестабілізації країн, розташованих по сусідству з нею, і зокрема, Молдови та Грузії. Але російська агресія проти України, включаючи першу зміну кордонів за допомогою сили у Європі з часу Другої Світової війни, зобразила «нову стратегічну реальність», яка на сьогодні стала ще обтяжливішою», – сказав заступник генсека НАТО.

Також представник Альянсу зазначив, що з часу початку кризи в Україні, Росія продовжила підривати міжнародний порядок, заснований на повазі до суверенітету держав, верховенстві права та правах людини.

«Росія намагається повернути стрілку годинника назад, коли домінували країни в межах своєї сфери впливу через силу та залякування. Ялта, а не Гельсінкі, береться до уваги як модель європейської безпеки у XXI столітті. Це ніколи не може бути нашим баченням», – заявив Вершбоу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук