Нацбанк попросив НАБУ перевірити законність дій суддів за позовами Суркісів до «ПриватБанку»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 13 грудня 20172610
Нацбанк попросив НАБУ перевірити законність дій суддів за позовами Суркісів до «ПриватБанку»
фото DT.ua
НАБУ розслідує зловживання керівництва НБУ та аудиторів «ПриватБанку»

Національний банк України (НБУ) звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з проханням перевірити законність дій суддів Київського апеляційного адміністративного суду (КААС), які розглядали позови сім'ї Суркісів до «ПриватБанку». Про це повідомляється на сайті регулятора.

Згідно із заявою НБУ, судді під час розгляду справи проігнорували докази надані НБУ і «ПриватБанком», і підтвердили рішення суду першої інстанції про стягнення з банку на користь Рахміля Суркіса коштів, які під час націоналізації банку не були обмінені на акції додаткової емісії і до сьогодні враховуються на його депозитних рахунках. При цьому суд не вирішив питання щодо припинення дії депозитних договорів Суркіса.

Таким чином, судовими рішеннями безпідставно подвоїли зобов'язання банку перед Суркісом. З приводу цього, НБУ стурбований, що зазначені дії можуть завдати банку зі 100% державною часткою шкоди в особливо великих розмірах.

Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в її капіталі, а «ПриватБанк» був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також інші пов'язані з «ПриватБанком» особи подали 42 позови проти НБУ. Іншими позивачами, виступають батько Ігоря і Григорія - Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г.Суркіса), Марина Суркіс (дочка І.Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів «А-Банку»), «А-Банк», футбольний клуб «Динамо» (І.Суркіс - президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії - Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов сім'ї Суркісів і постановив стягнути з «ПриватБанку» кошти в сумі 1,05 млрд грн, $266,2 тис., а також €7,8 тис. КААС 6 листопада відхилив апеляційну скаргу на рішення першої інстанції. НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції. Дата розгляду скарги ще не призначена.

Державна виконавча служба 13 листопада відкрила провадження про стягнення з «ПриватБанку» коштів на користь родини Суркісів. Наразі провадження в статусі примусового стягнення. Суми коштів, що підлягають стягненню, в системі не уточнюються. «ПриватБанк» допускає необхідність залучення рефінансування НБУ для відшкодування коштів за позовами Суркісів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук