НБУ пояснив, як і коли мінятиме паперові гривні на монети

Заміна банкнот на монети відбуватиметься поступово упродовж кількох років

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 березня 201813262
Національний банк показав, як виглядатимуть монети номіналом 1, 2, 5 і 10 грн

Національний банк України повідомив, що банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 грн будуть замінені на монети відповідного номіналу. За повідомленням прес-служби Нацбанку, зміна буде поступовою і розтягнеться аж до 2020 року.

Як наголошується у повідомленні банківського регулятора, заміна банкнот монетами пройде у два етапи. Перший етап стартує вже 27 квітня цього року: з цієї дати будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 грн. Другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 грн вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках, проте точну дату Національний банк пообіцяв повідомити пізніше.

«Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривні будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень Національний банк не буде, але припинить друкувати ці банкноти та додатково поповнювати ними грошовий обіг», – наголошується у повідомленні.

Як пояснив виконувач обов’язків голови Нацбанку Яків Смолій, така заміна допоможе заощадити державі 1 млрд грн, адже термін служби монет значно довший, ніж банкнот.

«Монети перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу (у середньому близько року)», – сказав Смолій.

Що стосується дизайну нових монет, то вони «матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними».

На реверсі монети номінальною вартістю 1 грн зображено портрет князя Володимира Великого; 2 грн – князя Ярослава Мудрого; 5 грн – гетьмана Богдана Хмельницького; 10 грн – гетьмана Івана Мазепи.

На аверсі всіх монет зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Зразки нових монет номіналом у 1,2,5 та 10 гривень

Серед елементів захисту монети, які треба використовувати при візуальному та тактильному контролі її справжності, − дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Як повідомляв ZAXID.NET, Нацбанк також припинив чеканити монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Таким чином з 1 липня суми покупок, придбаних за готівку, заокруглюватимуться в меншу сторону, якщо ціна закінчується на 1-4 копійки, або в більшу, якщо ціна покупки закінчується на 5-9 копійок. При цьому якщо в покупця і продавця будуть монети цих номіналів, то вони зможуть і надалі проводити ними взаєморозрахунки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук