Нацбанк прогнозує інфляцію на рівні 25% та зниження ВВП

ЕкономікаІрина Данилів, 20 листопада 20141540

Під час 5-го Українського інвестиційного форуму «Еволюція після Революції» голова Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що сьогодні в Україні інфляції  є на рівні 20%, а до кінця року сягне 25%. Вона також спрогнозувала скорочення ВВП на 4,3% в 2015 році.

Одним з факторів, який веде до інфляції, на думку Гонтарєвої, є скорочення експорту. Щодо зниження ВВП, то цей прогноз голова Нацбанку пояснила військовими діями на Донбасі та зниженням промислового виробництва.   

«Прогноз зниження по цьому року 7,3%, на наступний рік прогноз мінус 4,3 %. Донбас був регіон суто індустріальний. 15% нашого промвиробництва припадало саме на нього»», - цитують Гонтарєву «Українські новини»

Також вона додала, що девальвація з початку року вже досягла 100%, однак запевнила, що очікує більш оптимістичних прогнозів щодо курсу гривні.

Як повідомлялося, раніше Національний банк поліпшив прогноз зниження ВВП з 9% до 7% за підсумками 2014 року. У липні-вересні 2014 року реальний валовий внутрішній продукт за оперативними даними знизився на 5,1% порівняно з аналогічним періодом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук