Нацбанк запустив бета-версію нового інтерактивного сайту
Повний перехід на новий ресурс запланований до кінця цього року
Національний банк України оприлюднив бета-версію свого нового сайту. Про це у п'ятницю, 16 березня передає прес-служба регулятора.
Як зазначається, закриття старої версії сайта та повний перехід на новий ресурс заплановані до кінця цього року. На період співіснування двох версій сайта першоджерелом інформації вважатиметься поточна версія офіційного Інтернет-представництва Національного банку України.
«Новий веб-сайт Національного банку уже не буде просто вітриною даних, він слугуватиме містком між регулятором та його клієнтами, інструментом створення знань та довіри. Це – цілісна цифрова комунікаційна екосистема, спрямована на підтримку візії, місії та підтвердження цінностей центрального банку, – наголосила начальник Управління інформації та громадських комунікацій Наталія Бондаренко.
За її словами, особливість нового сайта – у його інтерактивності, відкритості та зрозумілості. «Центральний банк перейшов від концепту «великої складної енциклопедії» до сайта зі структурованим доступним контентом та дружнім інтерфейсом», - написала вона.
До слова, новий сайт Нацбанку використовує технологію D3 - це специфічна JavaScript-бібліотека для обробки і візуалізації даних. Вона надає зручні утиліти для обробки і завантаження масивів даних і створення репрезентативних документів для глядача.
Бібліотека D3 заснована перш за все на використанні JavaScript, SVG і CSS на противагу іншим ідентичним бібліотекам, які замість SVG використовують елемент canvas і його можливості. Якщо стандартні механізми малювання, наприклад, елемент canvas, покладаються на пікселі, то svg використовує вектори. Застосування SVG дозволяє створювати структури з насиченою графікою, що володіють анімацією і можливостями інтерактивності.
У порівнянні з піксельною графікою SVG має низку переваг. Зокрема, SVG є більш читабельним. Крім того, код SVG більш легкий у порівнянні файлами зображень. Через це D3 в даний час є одним з найбільш популярних фреймворків, які використовуються для графічної обробки даних і створення різного роду діаграм і графіків.