Нацбанку доручили придумати Земельний інвестиційний банк

Економіка9 червня 20119800

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий 9 червня під час відеоконференції повідомив, що разом із запуском ринку купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення влада хоче запустити і Державний земельний іпотечний інвестиційний банк. «Зараз НБУ працює над цим. Ми хотіли б, щоб такий банк запрацював одразу з 1 січня 2012 року», - зазначив він.

За словами М.Безуглого, вітчизняні виробники сільгосппродукції хронічно потерпають від нестачі обігових коштів. Із зняттям мораторію на обіг сільськогосподарських земель, можливо, буде передавати в іпотеку землю та право оренди на землю. Саме під таку заставу, причому за привабливими кредитними ставками – до 10% річних, і мав би надавати кредити державний банк. М.Безуглий оптимістично зазначив, що така можливість дозволить вітчизняним виробникам за 2-3 роки оновити своє матеріальне забезпечення, а потім за 5 років на 15% збільшувати виробництво.

За його оцінками, на початок банк мав би оперувати 10 млрд грн, адже за останні роки виробники набрали кредитів на 8 млрд грн.

Проте віце-президент Асоціації фермерів України, голова Львівської обласної асоціації фермерів Ярослав Кардаш зазначив у коментарі ZAXID.NET , що навряд чи усі масово кинуться кредитуватися. За його словами, більшість фермерів не користуються інструментом аграрного страхування, оскільки воно є досить дорогим, а можливість отримати страхові виплати у разі настання страхових випадку в Україні мізерні. Також він зазначив, що навряд чи власники земельних ділянок, селяни, в яких орендують землю фермери, захочуть, щоб цю землю передавали в заставу банкам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук