Нацрада почала перевірку «Інтера» через ток-шоу про 12-річну матір з Борислава

В ефірі інтерівської програми відбувся фактично допит малолітньої породіллі, вважають у Нацраді

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» у зв'язку з показом 9 і 13 жовтня випусків передачі «Стосується кожного» про 12-річну породіллю з Борислава Львівської області. Таке рішення було ухвалене на засіданні ради 19 жовтня.

Члени Нацради призначили перевірку на підставі зверненнями омбудсмена Валерії Лутковської та громадської організації «Детектор медіа».

Зазначається, що під час передачі телеканалу «Інтер» була оприлюднена конфіденційна інформація про дитину і розкрито її особисті дані. Крім того, в ефірі відбувся фактично допит породіллі, під час якого ведучий намагався дізнатися в неї, хто батько дитини і як відбувалися інтимні стосунки з цією людиною. На думку Нацради, така ситуація не могла не завдати травми дитині.

«Це є прямим порушенням журналістських стандартів та основних норм, прописаних у Конвенції ООН про права дитини та Європейської конвенції про права людини. Вітчизняне законодавство також забороняє використання телерадіоорганізацій для поширення інформації, яка порушує законні права й інтереси фізичних і юридичних осіб, зазіхає на честь і гідність особи», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ZAXID.NET, Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з вимогою провести перевірку через ймовірне порушення прав дитини телеканалом «Інтер». Підставою для звернення стала програма «Стосується кожного», героїнею якої була Тетяна Лучишин – 12-річна породілля з Борислава Львівської області. На думку омбудсмена, під час програми була незаконно розголошена приватна інформація з життя неповнолітньої, зокрема, про її інтимні стосунки та ймовірне зґвалтування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук