Нацрада пояснила, як контролюватиме квоти на українські пісні в ефірі радіостанцій

СуспільствоВолодимир Пиріг, 4 листопада 20164460
Нацрада пояснила, як контролюватиме квоти на українські пісні в ефірі радіостанцій
З 8 листопада наступного року пісень державною мовою має бути не менше 30%, а програм — 55%

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення пояснила, як буде здійснюватися нагляд за виконанням мовниками норм та вимог щодо квот на україномовний продукт.

Радіоорганізації мають дотримуватися вимог закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій» з 8 листопада 2016 року з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00, повідомила прес-служба Нацради.

Обсяг пісень українською мовою має становити не менше, ніж 25%, а ведення передач українською – не менше 50%.

З 8 листопада наступного року пісень державною мовою має бути не менше 30%, а програм — 55%. Ще через рік, з 8 листопада 2018 року, відсоток пісень збільшиться до 35%, а передач має бути не менше, ніж 60%.

Нацрада пояснила, що пісні з текстами на діалектах української мови вважаються державною мовою. Квота розповсюджується на мову ведучих та дикторів передач, контроль за мовленням гостей не здійснюватимуть. Рекламні ролики, оголошення про спонсорство, анонси, заставки та оформлення передач не підпадають під перевірку щодо вмісту української мови.

Відомство також перевірятиме, чи дотримуються радіостанції, які відповідно до ліцензії мають транслювати понад 60% пісень офіційними мовами ЄС, взятих на себе зобов’язань.

Національна рада проводитиме 2 види моніторингів — добові і тижневі. Виконання квот перевірятиметься на підставі добових моніторингів. Тижневі моніторинги проводитимуть для передач європейського виробництва, які в законодавстві визначені на тиждень, а також щодо дотримання програмної концепції проектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук