Найкращий танкіст ЗСУ пішов з війська через квартирне питання

Вояк 14 ОМбр Роман Багаєв, який тричі вигравав змагання серед українських танкістів, звільнився з армії, бо держава не може надати йому житло

Учасник АТО Роман Багаєв на міжнародних танкових змаганнях

Капітан Роман Багаєв, який тричі поспіль перемагав у конкурсі на найкращий танковий взвод Збройних сил України, звільнився з війська через квартирне питання.

Як пише «Новинарня», це сталося в липні, проте про причини звільнення вояк не повідомляв. «Звільнився в липні. Закінчився контракт. Він у мене був із 2013 року», – стверджував раніше Роман Багаєв.

Проте тепер уже колишній командир роти 14-ї окремої механізованої бригади пояснив, що причиною непродовження контракту із ЗСУ стало насамперед невирішене квартирне питання.

При цьому звільнення контрактників з армії стало масовим явищем. За словами Багаєва, в його роті лишилося менш як 15% військових, які пройшли активну фазу бойових дій на Донбасі у 2014-2015 роках. «Нині теж багато хто звільняється. Перша проблема – це незабезпечення житлом. Із тих, з ким я розмовляв, відсотків 80 залишилися б, якби їм видали якусь квартиру. В такому разі вони згодні були й на 10 років контракт підписати», – розповів Роман Багаєв.

«А друга проблема – великий відрив від сім’ї. Бувало так, що ти більше року в АТО – і за цей час лише раз відпускали у відпустку додому», – пояснив офіцер.

Ще однією підставою для звільнення Багаєва стало його одруження – та, відповідно, потреба мати більше житло. «Я ставив питання ще в березні: у мене тепер сім’я, я нещодавно одружився – якщо мені дадуть квартиру, я підпишу контракт іще. То мені пропонували квартиру загальною площею 17 квадратних метрів чи щось таке. Я відмовився. Якби це було тоді, коли я ще лейтенантом прийшов і ще був сам – то звісно. А з сім’єю…», – розповів танкіст.

Багаєв каже, що в пункті постійної дислокації 14-ї бригади у Володимирі-Волинському будується багатоквартирний будинок для військових, але, на його переконання, «прості смертні навряд чи там отримають квартири».

Наразі Роман Багаєв залишається у Володимирі-Волинському і орендує житло. «Квартиру знімаємо. Став на біржу праці, поки що придивляюся. Є багато сфер, куди можна піти. Уже дзвонили й пропонували посади у військкоматі. Можна повернутися в Харківський танковий інститут – викладати», – розповів Роман.

Повідомляється, що Роман Багаєв воював в АТО у складі батальйону спецпризначення «Колос». За участь у бойових діях нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

У вересні 2016-го, 2017 року та раніше вигравав змагання на найкращий танковий взвод Збройних сил України.

Цьогоріч найкращим танковим взводом ЗСУ замість волинських танкістів став взвод лейтенанта Ярослава Лаврієнка із 25-ї окремої повітряно-десантної бригади (смт. Гвардійське Дніпропетровська область).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук