NASA вперше опублікувало відео "смерті" зірки

СвітАндрій Стець, 24 березня 20168390
Вибух спричинив спалах у 130 разів яскравіший від Сонця

Дослідники космічного агенства NASA вперше зафіксували на відео вибух зірки. Модельоване відео опубліковане на каналі NASA's Ames Research Center на YouTube.

Астрономи зафіксували явище за допомогою космічного телескопа Kepler. Вибух триває всього кілька хвилин, тому його важко відстежити.

За даними астрономів, вибухнула зірка KSN 2011d, розташована на відстані 1,2 млн світлових років від Землі і в 500 разів більша за Сонце. Вибух спричинив спалах у 130 разів яскравіший від Сонця.

Вибух відбувся під дією гравітації після того, як в зірки закінчилося термоядерне паливо. Цей процес супроводжувався утворенням щільного ядра і скиданням у навколишній простір його оболонки.

Відео NASA's Ames Research Center

Додамо, що астрономам вдалося двічі за допомогою телескопа Kepler фіксувати вибухи зірок. Спершу зафіксовано вибух червоного надгіганта KSN 2011d, який в 500 разів більший, в 20 тис разів яскравіший за Сонце і розташований на відстані 1,2 млрд світлових років від Землі. Незабаром виявлено вибух зірки KSN 2011a, яка в 300 разів більша за Сонце і розташована на відстані 700 млн світлових років від Землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук