Названо десятку найпрозоріших банків України
"VAB Банк", "Форум", "Укргазбанк" - трійка лідерів із рейтингу прозорості, складеного агентством "Standard & Poor's".
Служба рейтингів корпоративного управління міжнародного рейтингового агентства "Standard & Poor's" (S & P) повідомила про результати дослідження інформаційної прозорості 30 найбільших українських банків.
За результатами дослідження, які були оприлюднені сьогодні, найбільш інформаційно прозорими банками були названі "VAB Банк", банк "Форум", а також "Укргазбанк".
Незалежний експерт Олексій Куценко відзначив, що в трійці лідерів цього року, порівняно з минулим роком, відбулися деякі зміни.
Зокрема, "VAB Банк" з результатом 71,4% перемістився з третьої позиції на першу. Банк "Форум", що зайняв друге місце з 68,8%, в минулому році просто входив у десятку. Третє ж місце зайняв переможець минулого року "Укргазбанк", результат якого знизився з 71,2% до 66,2%.
Також у десятку найбільш прозорих банків увійшли: "Укрексімбанк" (62,1%), "ПриватБанк" (61,2%), "Укрсоцбанк" (57,4%), "Райффайзенбанк Аваль" (57,1%), " Ощадбанк "(56,8%)," Альфа Банк "(56%) і ПУМБ (55,9%). Рівень прозорості вище 50% показали ще два банки, проте їх назви в презентації не згадувалися.
За словами Куценка, цього року результати дослідження інформаційної прозорості не виправдали негативних очікувань і виявилися навіть кращими, ніж показник минулого року на 3,9%, склавши 48,8% в цілому.
Як інформує ЛІГА.net, зі свого боку директор служби рейтингів корпоративного управління S & P Світлана Бородіна повідомила, що рівень індексу інформаційної прозорості підвищився завдяки більш повному розкриттю інформації про банки через ресурси державних регуляторів, таких як Національний банк України (НБУ) і Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР ).
Така інформація містить 53,7% від обсягу, необхідного середньому міжнародному інвестору. Бородіна при цьому зазначила, що минулого року цей рівень становив лише 26%.
Найбільш доступними є відомості про структуру власності та права акціонерів (56,6%). Не так охоче банки розкривають фінансову та операційну інформацію (46,5%). Як і раніше, слабо розкривається інформація про склад та процедури наглядової ради і менеджменту (41,9%).
Як зазначив Куценко, за всі чотири роки, що проводиться дане дослідження, сумарний кумулятивний приріст індексу інформаційної прозорості банків досяг 6,8%. "За ці роки українські банки продемонстрували серйозне зростання інформаційної прозорості, однак загальний рівень показників української банківської системи помітно нижче світової практики ... Але в цілому можна сказати, що банки з честю витримали випробування прозорістю", - сказав Куценко.
З ним згодний заступник директора Дирекції банківського нагляду і регулювання НБУ Руслан Гриценко, який зазначив, що український банківський ринок характеризується "досить сильної корпоративної, тобто, закритістю бізнесу".
Дослідження проводилося за першими 30 банками (за офіційною шкалою НБУ) з 198 діючих в Україні (на 1 липня), на частку яких припадає 70-80% українського банківського ринку.