НБУ конвертував єврооблігації «ПриватБанку» в капітал

НБУ конвертував єврооблігації «ПриватБанку» в капітал
Єврооблігацій «ПриватБанку» конвертували у статутний капітал

Національний банк України конвертував єврооблігацій «ПриватБанку» на суму $595 млн у капітал. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Повідомляється, що «ПриватБанк» мав в обігу такі випуски облігацій: випуск на суму $175 млн за ставкою 10.875% з погашенням 28.02.2018; випуск на суму $200 млн за ставкою 10.25% з погашенням 23.01.2018; випуск на суму $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Облігації було випущено спеціальною компанією (SPV), зареєстрованою у Великобританії, а надходження від розміщення облігацій були передані «ПриватБанку» у формі позики.

«Відповідно до статті 41.1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» зобов’язання «ПриватБанку» перед SPV у період здійснення тимчасової адміністрації були обміняні на акції додаткової емісії банку», – йдеться у повідомленні НБУ.

У НБУ також нагадали, що перехід банку у державну власність і припинення тимчасової адміністрації відбулися 21 грудня 2016 року.

Нагадаємо, 18 грудня Кабінет міністрів ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку». Найбільший банк країни перейшов у стовідстокову державну власність. 19 грудня в банк була введена тимчасова адміністрація, яка працювала три дні. Після цього банк націоналізували.

Як повідомлялося, Фонд гарантування вкладів фізосіб продав усі акції «ПриватБанку» державі за 1 грн.

Фінансовий аналітик ICU Михайло Демків в ефірі «Громадського» розказав, що власники єврооблігацій «Приватбанку» можуть спробувати відсудити в України $600 млн.

«Єврооблігації чомусь потрапили в перелік тих фінансових інструментів, які були переведені в капітал. Це було рішення Національного банку, і тому, я думаю, ми разом з Нацбанком і будемо пробувати знайти спільну мову з власниками єврооблігацій, якщо немає, то будемо в судовому порядку доводити правоту», – прокоментував минулого тижня цю ситуацію новий голова правління «ПриватБанку» Олександр Шлапак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук