НБУ модернізував державну систему електронних міжбанківських платежів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 листопада 20173230
СЕП - державна банківська платіжна система для проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в НБУ

Національний банк України (НБУ) ввів в експлуатацію нову модернізовану державну систему електронних міжбанківських розрахунків. Вона почала працювати з 3 листопада, повідомили у прес-службі регулятора.

Як зазначається, впровадження третього покоління Системи електронних платежів НБУ (СЕП) пройшло успішно і не вплинуло на якість обслуговування банками клієнтів. Протягом банківського дня 3 листопада у СЕП-3 було оброблено 1,2 млн платежів на загальну суму понад 79,7 млрд грн.

«Впровадження СЕП-3 є однією зі складових Стратегічної програми розвитку інформаційних технологій Національного банку України, яка спрямована на розвиток і удосконалення сервісів та ІТ-інфраструктури як для внутрішніх завдань Національного банку, так і насамперед для тих послуг, що Національний банк надає банківській спільноті України», - заявив директор департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

Також він розповів, що сутність інноваційної СЕП-3 полягає в її істотному оновленні на базі провідних сучасних інформаційних технологій. Архітектуру СЕП перебудовано на засадах промислового середовища серверів додатків IBM WebSphere, промислових стандартів JEE та транспортної системи НБУ на базі WebSphere MQ.

До слова, СЕП - державна банківська платіжна система, яка забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в НБУ. Нацбанк є платіжною організацією та розрахунковим банком системи, а СЕП забезпечує здійснення 97% міжбанківських переказів коштів у національній валюті в межах України.

Станом на 1 жовтня 2017 року учасниками СЕП були 187 установ, з них 93 банки, 66 філій банків, 27 установ Державної казначейської служби України та її органів, а також Національний банк України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук