НБУ позбавив ліцензії велику мережу валютних обмінників

НБУ виявив в діяльності компанії «Ікс» низку порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій та невідповідність структури власності вимогам прозорості

ЕкономікаАндрій Стець, 12 жовтня 20185180

Національний банк України (НБУ) анулював ліцензію фінансової компанії «Ікс» на здійснення валютних операцій (діяльність з обміну валют) №189 від 25 травня 2015 року.

Відповідне рішення затверджено 11 жовтня, інформує прес-служба регулятора.

Підставою для анулювання ліцензії послужило визнання структури власності компанії непрозорою, а також встановлення ряду суттєвих порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій і вимог до організації захисту приміщень.

Так, починаючи з 2017 року Нацбанк звертав увагу фінкомпанії «Ікс» на невідповідність структури власності вимогам прозорості.

«Замість приведення структури власності у відповідність до вимог щодо прозорості та виконання власниками істотної участі вимог чинного законодавства, зокрема отримання погодження на набуття істотної участі у профільного регулятора - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – до структури власності «Ікс» була заведена «футбольна команда» з 11 фізичних осіб, внаслідок чого відбулося розмиття власності таким чином, що жоден з нових учасників «Ікс» не володів істотною участю», - сказали у НБУ.

Також «Ікс» було допущено значну кількість порушень вимог до організації захисту приміщень, в яких проводиться діяльність з обміну валют, зокрема щодо обладнання робочих місць касирів елементами відгороджувальних конструкцій, що відповідають встановленим вимогам, системою відеоспостереження, сповіщувачем системи тривожної сигналізації.

НБУ виявив в діяльності ліцензіата ряд порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій, зокрема, здійснення операцій з продажу іноземної валюти без документального оформлення, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без оформлення квитанцій про здійснення валютно-обмінних операцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук