НБУ створив новий департамент ліцензування банків та фінансових інституцій

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 березня 20172741
НБУ створив новий департамент ліцензування банків та фінансових інституцій
фото НБУ
Директором нового Департаменту ліцензування призначили Олександра Бевза

Національний банк вирішив централізувати процеси ліцензування та утворити новий структурний підрозділ - департамент ліцензування, який виконуватиме відповідні функції. Про це повідомляється на сайті регулятора.

«Метою централізації процесів ліцензування є забезпечення єдиних стандартів роботи із заявниками та розгляд документів, які надходять від учасників ринку. Ми прагнемо зробити внутрішні процеси НБУ і комунікацію з ринком більш відкритими, зрозумілими, ефективними і впроваджувати єдині підходи взаємодії регулятора з усіма учасниками ринку», - зазначила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Департамент ліцензування виконуватиме функції реєстрації та ліцензування банків, їх відокремлених підрозділів, погодження набуття (збільшення) істотної участі в банках, узгодження призначення керівників банків, а також функції надання генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій. Ці функції раніше виконувало управління реєстрації та ліцензування НБУ.

Крім того, з 6 квітня департамент ліцензування також видаватиме ліцензії небанківським фінансовим установам на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків; реєструватиме платіжні системи, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури; видаватиме ліцензії юридичним особам на надання послуг з інкасації.

Департамент ліцензування отримуватиме пакети документів, координуватиме їх розгляд, комунікуватиме з заявниками, надаватиме зауваження до пакетів документів та повідомлятиме про прийняті рішення. Профільні структурні підрозділи надаватимуть департаменту ліцензування експертні висновки щодо дотримання вимог законодавства у відповідних сферах.

Директором Департаменту ліцензування призначено Олександра Бевза. З лютого по жовтень 2015 року він був начальником відділу контролю за складом акціонерів банків департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку, з січня по жовтень 2016 року - заступником директора цього департаменту та начальником управління реєстрації та ліцензування банків. З жовтня 2016 року очолював самостійне управління реєстрації та ліцензування центрального банку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук