НБУ визнав «ВТБ Банк» неплатоспроможним

Український «ВТБ Банк» є дочкою однойменного державного російського банку

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 27 листопада 20187652
НБУ визнав «ВТБ Банк» неплатоспроможним
фото LIGA.net
Український «ВТБ Банк» став неплатоспроможним

Національний банк України (НБУ) зарахував «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних, повідомила прес-служба НБУ у вівторок, 27 листопада.

«У зв'язку зі зниженням обсягу ліквідності АТ “ВТБ Банк” і подальшим погіршенням його фінансового стану протягом останнього місяця НБУ 13 листопада 2018 зарахував АТ “ВТБ Банк” до категорії проблемних. Тоді ж було встановлено термін для вжиття фінустановою плану заходів щодо приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства. Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників “ВТБ Банку” для запобігання неплатоспроможності, а також через відсутність прийнятих і реалістичних заходів щодо поліпшення ліквідності керівництво НБУ 27 листопада прийняло рішення про зарахування АТ "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних», – сказано в повідомленні.

НБУ зазначив, що 97% вкладників «ВТБ Банку» (59,108 тис. осіб) отримають вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тис. грн. Більші вклади будуть відшкодовані в межах зазначеної суми. Всього ФГВФО забезпечить виплату гарантованої суми в обсязі 942,7 млн грн, при тому, що станом на 1 жовтня 2018 року сума коштів клієнтів на балансі банку становила 3,676 млрд грн, в тому числі строкові депозити фізосіб – 1,55 млрд грн і поточні рахунки фізосіб – 0,42 млрд грн.

При цьому в Національному банку наголосили, що віднесення «ВТБ Банку» до категорії неплатоспроможних жодним чином не вплине на стабільність банківського сектора України, оскільки його частка становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

Раніше банк повідомляв, що змушений був з 5 листопада ввести комісії і ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності після рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів, яке позбавило банк можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна і активів. Пізніше «ВТБ Банк» збільшив розміри комісій за зняття готівки чи грошові перекази.

У той же час керівник фінансового департаменту, старший віце-президент російського ВТБ Дмитро Пьянов 8 листопада сказав журналістам, що материнський банк не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук