НБУ знизить норму обов'язкового продажу валютної виручки до 30%
Нацбанк також планує зняти необхідність резервування коштів під придбання валюти
Національний банк України вирішив пом'якшити вимогу, що зобов'язує експортерів продавати частину валютної виручки. З 1 березня вони муситимуть продавати тільки 30% валюти замість 50%, як зараз. Про це на прес-конференції в середу, 6 лютого, розповів заступник голови НБУ Олег Чурій, повідомляють «Українські новини».
«З 1 березня ми прийняли рішення знизити розмір обов'язкового продажу з 50 до 30 відсотків... У майбутньому ми хочемо повністю зняти це обмеження», - заявив він.
За його словами, НБУ також зніме необхідність резервування коштів під придбання валюти.
Чурій також додав, що НБУ дозволив репатріацію дивідендів за 2018 рік. Регулятор також має намір зняти щомісячний ліміт на репатріацію дивідендів.
«Ми дозволимо репатріацію дивідендів за 2018 рік. На сьогодні в нас поки що максимальна сума репатріації на місяць 7 млн євро, тепер можна буде репатріювати, по суті, за всі роки», - розповів Чурій.
Зазначимо, востаннє НБУ змінював розмір обов'язкового продажу надходжень на початку квітня 2017 року, коли знизив його з 65% до 50%.
У серпні 2014 року на тлі валютної кризи НБУ зобов'язав експортерів продавати всю свою валютну виручку. У вересні того самого року Нацбанк скоротив обов'язковий продаж інвалютної виручки експортерами до 75%, у червні 2016 року - до 65%, у квітні 2017 року - до 50%.