Неіснуючий будинок у центрі Львова вилучать з переліку пам’яток архітектури

СуспільствоІрина Знась, 13 листопада 20147360

Зруйнований у 1997 році будинок на пл. Міцкевича,9 хочуть вилучити із переліку пам’яток архітектури. Про це ZAXID.NET розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

За її словами, відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської облдержадміністрації направив лист до міністерства культури з проханням вилучити житловий будинок ХІХ ст. пам'ятку архітектури національного значення на площі Міцкевича, 9 у місті Львові з реєстру об'єктів культурної спадщини, оскільки будинок давно зруйнований.

«Будинку немає вже 17 років і логічно, що його варто виключити з реєстру пам’яток архітектури. Принаймні таке звернення було надіслано на адресу Мінкульту. Чи затвердять його, ще невідомо», – сказала Лілія Ониценко.

Виконком Львівської міськради уже подавав запит до Кабміну з проханням «про вилучення будинку №9 на пл. Міцкевича з переліку пам’яток архітектури загальнодержавного значення» у 1997 році. Тоді змінити статус будинку так і не вдалося.

Зараз територія колишнього будинку закинута, а залишки фундаменту та мурів руйнуються. Раніше планувалось, що на місці будинку зведуть готель, але проти виступила Львівська обласна організація Спілки художників України, яка раніше володіла будинком. Від 1999 року ЛОО Спілки художників судиться з власником ділянки ТзОВ «Центр розвитку нерухомості» (його засновником є «Технопарк ЛЗТА», який і входить у «Unidevelop Holdining») за право власності на землю. Поки питання не буде вирішено, проводити будь-які будівельні роботи на ділянці неможливо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук