<

Незалежна медіа-профспілка Львова не захищатиме скандального блогера Коцабу

СуспільствоІрина Знась, 10 лютого 20158061

Львівський обласний осередок незалежної медіа-профспілки України вважає, що скандального журналіста Руслана Коцабу затримали обґрунтовано. Відтак профспілка у Львові не погодилася із заявою центрального комітету, який виступив на його захист.

Про це сьогодні, 10 лютого, під час прес-конференції сказав голова ЛОО Незалежної медіа-профспілки Роман Рак.

«Хоча незалежна медіа-профспілка просто висловила свою думку щодо дій Служби безпеки України, однак всередині організації відбулася дискусія на цю тему. Рішення приймав київський комітет, який згідно з статутом має такі повноваження, але львівський осередок мав іншу точку зору», – сказав Роман Рак.

Він наголосив, що важливим моментом є те, що Руслана Коцабу затримали не як журналіста, а як громадянина чи громадського діяча.

«Його вина полягає не в тому, що він просто висловлював свою громадянську позицію. Врешті його затримували не як журналіста, це дуже принциповий момент. Затримали громадянина, який закликав саботувати мобілізацію. Це не просто думка, це вже конкретна дія, яка може мати наслідки», – зазначив керівник місцевого осередку профспілки.

Однак, на його думку, заклики однієї людини, яка до того ж раніше не була популярною у суспільстві, не могли призвести до зриву мобілізації, тому таке формулювання звинувачення є маніпуляцією СБУ.

«Особисто я переконаний, що Коцаба став жертвою російської пропаганди. На сході йому показали один пазл картини, в якому не було російських  найманців, катувань українських військових і він в це повірив, і поширив це на всю картину війни. Навряд там є елементи шпигунства, але це людина, яка повелася на тимчасову славу і популярність, і почала просувати таку інформацію», –  сказав Роман Рак.

Також він додав, що, арештувавши Руслана Коцабу, СБУ сама сформувала нову інформаційну бомбу, дала російській пропаганді ще один козир, що може призвести до програшу в інформаційній війні. А ця війна є значно важливіша, адже це війна за уми людей.

Зазначимо, що 9 лютого Незалежна медіа-профспілка України висловила стурбованість рішенням суду про утримання під вартою протягом 60 діб івано-франківського журналіста Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді і перешкоджанні діяльності Збройних сил.  У заяві зазначено, що слідство не надало доказів і наявності причинно-наслідкового зв’язку між висловлюваннями Коцаби й ухиленням громадян від мобілізації.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 січня Коцаба опублікував відеозвернення, у якому закликав бойкотувати мобілізацію. Відео швидко поширили російські пропагандистські ЗМІ. Коцаба стверджує, що за запис такого відео йому ніхто не платив і він готовий відповідати за все, про що заявив.

8 лютого суд в Івано-Франківську прийняв рішення про арешт на 60 діб Руслана Коцаби за звинуваченням у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України й інших військових формувань. В разі визнання винним йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук