Незрячі львів'яни змагались у читанні на швидкість

У львівській спецбібліотеці ім. Т. Шевченка УТОС 25 червня відбувся щорічний конкурс на швидкість читання шрифтом Брайля, який організувало Українське товариство сліпих. У конкурсі взяли участь 15 читачів віком від 18 до 80 років.

«Цьогоріч ми читали уривок з повісті Ольги Кобилянської «Земля». За умовами конкурсу, кожен учасник мав дві хвилини, щоб прочитати максимальну кількість слів, після чого було нагородження учасників», - пояснила ZAXID.NET Любов Кукурудза, голова правління Львівської територіальної організації УТОС.

Коштом Львівської міськради для учасників конкурсу в якості подарунка придбали пледи. Загалом витратили  3 000 грн і нагородили усіх 15 учасників.

«Ми захотіли подарувати усім учасникам щось, щоб нагадувало їм про цей конкурс. Тому вигадали історію, що начебто кожного вечора Луї Брайль (винахідник системи письма, яка дозволяє незрячим людям читати і писати за допомогою дотиків, - ред.) любив закутуватись у плед і читати біля свого каміну. Тому на згадку про цей конкурс подарували всім учасникам пледи», – зазначила Світлана Палюшок, бібліотекар.

За словами читачки Оксани Вавілової, такі конкурси допомагають незрячим людям відчути себе частиною соціуму. «Під час таких конкурсів ми відчуваємо себе потрібними, адже можемо показати, що ми нічим не гірші від зрячих людей», – додала учасниця.

У львівській спецбібліотеці ім. Т. Шевченка УТОС, яка, до слова, є єдиною бібліотекою для незрячих людей у Західній Україні, є понад 8 тис. книг написаних шрифтом Брайля. Її щодня відвідують по 20-30 читачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук