4 березня під Управлінням Національного банку України у Львівській області відбувається кількатисячна акція протесту "Ні банківському свавіллю!". Учасники акції встановили перед управлінням шибеницю, на якій завішали опудало, що уособлює підприємців, які не можуть впоратися із кредитними зобов’язаннями перед банками.
Голова ГО "Я - львів’янин" Андрій Антонищак зачитав вимоги протестантів, і оголосив, що їх скеровано Президенту України, у Верховну Раду, голові Нацбанку, голові Львівської обласної держадміністрації.
А.Антонищак заявив, що якщо у десятиденний термін реакції від влади не буде, акції протесту продовжуватимуться. Львів’яни закликатимуть проводити такі ж акції в інших регіонах України, а потім разом іти на Київ. Уже сьогодні львів’ян підтримують підприємці Тернопільщини, які вважають себе обдуреними кредитною спілкою "Християнська Злагода".
З самого початку протестантів слухала начальник Управління Національного банку України у Львівській області Марія Могильницька. Вона запропонувала організаторам акції сформувати ініціативну групу для проведення конструктивних переговорів щодо їх вимог. А.Антонищак відповів: "Ми сказали, що готові до діалогу. Ми готові сісти за стіл переговорів із вами, але також мають брати участь голова ЛОДА та керівники комерційних банків". Андрій Антонищак передав вимоги й Марії Могильницькій, щоб вона могла поінформувати про акцію протесту голову правління НБУ Володимира Стельмаха.
Довiдка ZAXID.NET
Організатори протестної попереджувальної акції "Ні банківському свавіллю!"- Громадська організація "Я - львів’янин", Громадське об‘єднання "Асоціація "Львівське таксі", Асоціація "Львівпастранс", Громадське об’єднання підприємців Львівщини "Крок", Громадська організація "Посол Плюс", Громадська організація "Українська справа+", Громадська організація "Ліга реформ", Всеукраїнська громадська організація "Наша Україна", Громадська організація "Львівська громада", Будівельна компанія "Шато-плюс", Будівельна компанія "Роал", львівське Інформаційне-аналітичне агенство з питань нерухомості, Інститут економіки і політики, Ініціативна група пікету "Надра", Акціонерне товариство "Ін вест". У заяві до керівництва держави та НБУ, яку ухвалили організатори акції, йдеться: "Свавілля комерційних банків та безвідповідальність політики Національного Банку України призводить до знищення малого та середнього бізнесу і зубожіння звичайних людей. З кожним днем національна валюта знецінюється, НБУ не контролює коливання курсу долара. Клієнти банків доведені до відчаю через неможливість отримати кошти по депозитах. Підняття відсоткових ставок по кредитних зобов’язаннях кидають пересічних громадян у боргову яму. Поза законом працюють колекторські фірми, послугами яких всупереч законодавства, користуються українські банки. Враховуючи складну економічну ситуацію вимагаємо: Зняти мораторій на повернення депозитів. Зобов’язання перед банками в іноземній валюті змінити на зобов’язання проплат у гривнях. Перерахунок по кредиту в іноземній валюті перехаувати згідно офіційного курсу, який діяв на момент підписання первинного кредитного договору. Річну відсоткову ставку встановити на рівні діючої відсоткової ставки по гривневих зобов’язаннях періоду підписання первинного кредитного договору. Заборонити банківським установам піднімати відсоткову ставку за кредитами, а також відновити початкові відсоткові ставки. Заборонити арешт будь-якого майна через кредитні зобов’язання, крім заставного. Заборонити та відмінити будь-які штрафні санкції через несплату кредиту з 15.10.08 на весь період кризи. Переоцінку заставного майна проводити виключно за письмовою згодою клієнта та через судові інстанції. Зобов’язати банки проводити роботу з клієнтами в рамках чинного законодавства України. Вимагаємо дотримання банківської таємниці згідно ст.1076 Цивільного кодексу України і нерозголошення особистісних даних для працівників колекторських фірм, які працюють поза законом.. Відставка керівництва Нацбанку та заміна Ради НБУ".
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter