Нобелівську премію з економіки вручили винахідникам нових форматів аукціонів
До теми
Лауреатами Нобелівської премії з економіки цьогоріч стали американці Пол Р. Мілгром та Роберт Б. Вільсон «за вдосконалення теорії аукціонів та винайдення нових форматів аукціонів», повідомила в понеділок, 12 жовтня, прес-служба Нобелівського комітету.
Дослідження Вілсона пояснили поведінку раціональних учасників аукціону. Такі учасники роблять ставку меншу, ніж насправді оцінюють вартість товару. Це відбувається через «прокляття переможця» – тобто страх заплатити забагато чи програти.
Натомість Мілгром сформував загальну теорію аукціонів, яка представила формат, за яким продавець отримає найбільший дохід від продажу. Для цього учасники торгів мають під час аукціону дізнатися, як оцінюють товар їхні конкуренти.
У Нобелівському комітеті зазначили, що їхні теоретичні відкриття покращили аукціони на практиці. Зокрема, цьогорічні лауреати використали свої ідеї для розробки нових форматів аукціонів для товарів та послуг, які важко продати традиційним способом, наприклад, радіочастоти.
Зокрема, у Нобелівському комітеті зазначили, що вперше аукціон з продажу радіочастот операторам зв’язку пройшов у 1994 році в США. З того часу такий формат набув популярності й у інших країнах.
До слова, в Україні радіочастоти для операторів теж продають на аукціонах.
Нагадаємо, 5 жовтня в Стокгольмі, столиці Швеції, почався Нобелівський тиждень. Першими оголосили ім’я лауреатів премії з медицини і фізіології. Ними стали Харві Олтер, Майкл Хаутон та Чарльз Райс – за внесок у боротьбу з вірусом гепатиту C.
6 жовтня премію з фізики отримали Роджер Пенроуз, Райнгард Ґензель і Андреа Ґез за дослідження чорних дір.
7 жовтня премію з хімії присудили Еммануель Шарпентье і Дженніфер Дудні за розробку методів редагування геному.
8 жовтня лауреаткою премії з літератури стала американська поетеса Люїза Глюк.
Нобелівську премію миру вручили 9 жовтня – її отримала Всесвітня продовольча програма за боротьбу з голодом.