Новий генпрокурор звільнив Анатолія Матіоса з посади головного військового прокурора

Руслан Рябошапка звільнив Матіоса з органів прокуратури, його подальше перебування на військовій службі вирішуватиме Міністерство оборони

Анатолій Матіос був головним військовим прокурором з серпня 2014 року

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка звільнив Анатолія Матіоса з органів прокуратури, зокрема – з посади головного військового прокурора.

Як сказано у повідомленні Генеральної прокуратури, своїм наказом Рябошапка виключив Матіоса з особового складу органів прокуратури і передав його в розпорядження Міністерства оборони, яке вирішуватиме питання подальшого його перебування на військовій службі.

Матіос обіймав посаду заступника генпрокурора – головного військового прокурора з серпня 2014 року.

Агенція «Інтерфакс-Україна» зазначає, що раніше Рябошапка заявляв про наміри здійснити «перезавантаження» прокуратури, провести переатестацію прокурорів шляхом створення системи атестаційних комісій. Крім того, за його словами, немає необхідності в існуванні військової прокуратури.

Крім того, раніше президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект №1032, яким запропонував пропонує створити Офіс генерального прокурора замість Генеральної прокуратури України, ліквідувати Військову прокуратуру і посаду головного військового прокурора.

В законодавчій ініціативі, зокрема, замість пункту про військові прокуратури зазначено, що, в разі потреби, генпрокурор може формувати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генерального прокурора, на правах підрозділу обласних прокуратур, на правах підрозділу окружних прокуратур.

Законопроект передбачає, що з закону про прокуратуру виключається пункт, що «в Генеральній прокуратурі України утворюється (на правах самостійного структурного підрозділу) Головна військова прокуратура, яку очолює заступник генерального прокурора – головний військовий прокурор. На нього наказом генерального прокурора може також покладатися виконання інших службових обов'язків ».

Таким чином, у разі прийняття цього законопроекту зі списку прокурорів органу прокуратури буде виключено посаду заступника генерального прокурора – головного військового прокурора.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук