Обама і Меркель погодилися, що «гуманітарне» вторгнення в Украіну неприпустиме

СвітРоман Ганкевич, 10 серпня 20141890

Президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Анґела Меркель дійшли в суботу згоди, що будь-яке вторгнення Росії до України, навіть під приводом нібито «гуманітарної» акції, без офіційної і прямої згоди та схвалення влади України, неприйнятне, порушуватиме міжнародне право і викличе додаткові наслідки.

До цієї згоди обидва керівники дійшли під час телефонної розмови, повідомив у Білому домі.

За повідомленням Вашингтона, Обама і Меркель ще раз запевнили, що продовжують закликати Росію співпрацювати з міжнародною спільнотою і владою України з метою знайти політичне вирішення кризи.

Цю інформацію підтвердили і в Німеччині наголосивши, що канцлер обговорила плани Росії направити на схід України гуманітарний конвой із президентом США, а також із президентом України Петром Порошенком. Усі співрозмовники дійшли згоди, що такий конвой може відбутися тільки під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста і зі згоди влади України, повідомили в Берліні.

Раніше в суботу в Києві поінформували, що Меркель у розмові з Порошенком наголосила на чіткій позиції Німеччини і її союзників: «будь-яке вторгнення, навіть якщо воно називається гуманітарним, є вторгненням, і це червона лінія, яку жодна держава не може перетинати».

Порошенко, у свою чергу, висловив готовність України прийняти гуманітарну допомогу для Луганська, але «якщо ця місія буде міжнародною, без жодного військового супроводу, що надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками, та в супроводі українських військових для забезпечення безпеки місії», повідомили в адміністрації президента.

У ніч на суботу в адміністрації вже повідомляли про те, що вдалося зірвати «дуже серйозну провокацію» зі введенням до України «миротворців» із Росії, яка мала вже тієї ж ночі «привести до непередбачуваних подій та ескалації».

Ішлося про те, що в бік українського кордону «рухався величезний конвой, який супроводжувався військовими та технікою» Росії, і, начебто за погодженням із Міжнародним комітетом Червоного Хреста, яке в комітеті спростували, в Україну мала увійти гуманітарна колона з «миротворцями» – «очевидно, для того, щоб спровокувати повномасштабний конфлікт», заявила прес-служба президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук