Об’єднавчий собор обиратиме предстоятеля помісної УПЦ із трьох кандидатів

Єпископ може взяти на собор одного клірика, одного монаха чи мирянина, які матимуть право голосу

СуспільствоАндрій Стець, 6 грудня 201818350

Учасники Об'єднавчого Собору матимуть право голосу для формування бюлетеня з трьох кандидатів на посаду предстоятеля православної церкви. Про це стало відомо з листа-запрошення, яке опублікував єпископ Української православної церкви Московського патріархату Олександр Драбинко у себе на сторінці у Facebook.

У листі йдеться, що єпископ може взяти на собор одного клірика, одного монаха чи мирянина, які матимуть право голосу.

«Беручи до уваги наш Патріарший лист (Но. Прот. 1001), датований 12 жовтнем 2018 року до Високопреосвященного Митрополита Київського Онуфрія, запрошуємо Ваше Високопреосвященство взяти участь разом з одним кліриком і одним монахом чи мирянином, кожен з котрих матиме право голосу для формування бюлетеня з трьох кандидатів в Об'єднавчому Соборі в історичній церкві Премудрості Божої (Святої Софії) в Києві в суботу, 15 грудня 2018 року, для встановлення Статуту та канонічного обрання Предстоятеля Автокефальної Православної Церкви в Україні, як попередньо було вирішено», - йдеться в документі.

Зазначається, що запрошення на Собор надійшло українським єпископам від Патріарха Варфоломія.

У запрошенні також зазначено, хто головуватиме на Соборі.

«Цей Собор буде скликаний під головуванням нашого спеціального екзарха Високопреосвященного митрополита Гальського Емануїла, котрий вестиме процес вищезгаданого Собору у співпраці з нашими екзархами в Україні та в почесній присутності Високодостойого Петра Порошенка, президента Вашої країни», - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, об'єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі св. Софії в Києві. Нагадаємо, Вселенський патріархат вирішив надати томос помісній православній церкві в Україні, яку мають створити на об’єднавчому соборі, в якому мають взяти участь єпископи усіх православних церков, що діють в Україні. Вселенський патріархат 29 листопада затвердив проект статуту нової православної церкви в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук