Одеські комунальники перетворили старий чеський тролейбус на електробус

До наступного року комунальники планують переобладнати ще чотири тролейбуси на електробуси

В Одесі випустили на маршрут електробус, який може живитися як від контактної мережі, так і від акумулятора, на якому здатний проїхати 50 км. Реконструкція електробуса коштувала міському бюджету 3,5 мільйона гривень. Це втричі дешевше, аніж купувати нову машину, повідомив «5 канал».

На електробус перетворили чеський тролейбус Skoda 90-х років випуску.

«Замінили тяговий двигун на синхронний, більш економний в обслуговуванні, також замінили систему управління на цифрову, а також встановлено літієві акумулятори, які дозволяють зробити досить великий автономний хід», – розповів головний інженер КП «Одесміськелектротранс» Олександр Каташинський.

Потужності акумулятора має вистачити на відстань у 50 кілометрів, заряджається машина від контактної мережі просто під час руху. Для цього достатньо лише 40 хвилин, розповідають інженери. Електробус витрачає наполовину менше електроенергії за тролейбус.

За допомогою таких машин в Одесі вдасться відкрити електробусні маршрути навіть у районах, де немає контактної мережі.

«Нам не треба вести контактну мережу, нам не треба вести підземні комунікації кабелю, нам нема потреби ставити дорогі нові підстанції, все це можна обійти, якщо на цьому маршруті запускати електробус», – розповів директор КП «Одесміськелектротранс» Дмитро Жеман.

«Це переобладнання проводилося вперше в Україні, взагалі до цього таких робіт ніхто не проводив і ті організації, які роблять сертифікацію, для них навіть це було вперше», – стверджує головний інженер підприємства Олександр Каташинський.

На переобладнання першого електробуса в комунального підприємства пішло кілька місяців. Нині в майстерні «Одесміськелектротрансу» переобладнують на електробуси ще чотири тролейбуси. В перший рейс вулицями Одеси вони мають виїхати вже наступного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук