Київський суд заборонив проводити конкурс на посаду судді ЄСПЛ від України

Термін повноважень чинного судді спливе наприкінці квітня

Окружний адміністративний суд Києва 26 квітня ухвалив рішення про заборону конкурсної комісії з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України вчиняти певні дії щодо проведення такого конкурсу. Про це повідомила прес-служба суду.

Зокрема, суд постановив заборонити конкурсній комісії приймати документи від осіб, які бажають взяти участь в конкурсі, проводити тестування, співбесіди, а також дії з відбору кандидатів, формувати і опубліковувати списки на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.

Також суд заборонив голові комісії Наталії Кузнєцовій представляти список кандидатів у Міністерство закордонних справ для його внесення в установленому порядку до Ради Європи, а також провадити зазначений конкурс.

Крім того, МЗС заборонили проводити тестування з визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційними мовами Ради Європи.

Суд постановив, що процедура проведення конкурсу, а саме визначені комісією терміни для проведення конкурсу, порушує рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи, тим самим не відповідаючи міжнародним стандартам.

Наразі немає інформації щодо того, хто був позивачем у цій справі.

Нагадаємо, від 2010 року суддею ЄСПЛ від України є Ганна Юдківська (її чоловік – народний депутат Георгій Логвинський). Термін її повноважень спливає наприкінці квітня 2019 року.

Суддів Європейського суду з прав людини призначає Парламентська асамблея Ради Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук