Оксана Юринець відмовилась звільнити приміщення громадської приймальні у центрі Львова

Екс-депутатка хоче відкрити благодійний фонд у виділеній їй міськрадою громадській приймальні

З кінця серпня Оксана Юринець припинила здійснювати повноваження народної депутатки

Екс-депутатка Верховної Ради Оксана Юринець відмовляється повернути містові комунальне приміщення, яке використовувала як громадську приймальню. У серпні управління комунальної власності Львівської міської ради звернулося до народної депутатки 8-го скликання із проханням повернути містові нежитлове приміщення в центрі Львова за адресою вул. Михальчука, 4.

Приміщення площею 56 м² у центрі Львова за адресою вул. Михальчука, 4 виділили Оксані Юринець ухвалою сесії міськради 25 січня 2018 року для розташування громадської приймальні народного депутата України. Юринець отримала це приміщення в оренду за символічну плату в 1 грн/м2 в рік.

Проте після поразки на дострокових виборах 21 липня 2019 року Оксана Юринець втратила статус народної депутатки, тому вже у серпні чиновники мерії звернулися до Оксани Юринець із проханням повернути орендоване приміщення міському ЛКП «Айсберг».

У відповідь колишня депутатка Оксана Юринець надіслала заяву з проханням надати вказане приміщення в оренду її благодійному фондові. За даними YouControl, «Благодійний фонд Оксани Юринець» зареєстрований лише у травні 2019 року. Діяльність фонду полягає у наданні соціальної допомоги без забезпечення проживання.

У коментарі ZAXID.NET Оксана Юринець розповіла, що справді хотіла б і далі користуватися приміщенням на вул. Михальчука, 4. На її думку, вона має першочергове право на продовження оренди, оскільки власним коштом зробила ремонт в орендованому приміщенні.

«Ви знаєте, що є ухвала міської ради про те, що якщо ви 25% відремонтували, то ви маєте право орендувати знову? Місто мало би дати мені можливість продовжити цю оренду. Тим більше, що я не вмираю. А зараз йде якась політична гра і якесь політичне замовлення, яке ви виконуєте», – заявила Оксана Юринець у відповідь на прохання пояснити її небажання повернути приміщення після втрати нею статусу депутатки.

У свою чергу начальниця управління комунальної власності Львівської міськради Інна Свистун наголошує, що приміщення на вул. Михальчука, 4 міськрада виділила саме під громадську приймальню народної депутатки, а «Благодійний фонд Оксани Юринець» - це новостворена юридична особа. Окрім того, у договорі про оренду було чітко зазначено, що витрати на ремонт не можуть бути причиною першочергового укладення договору оренди саме із благодійним фондом колишньої депутатки.

Приміщення громадської приймальні Оксани Юринець (фото ZAXID.NET)

«Приміщення виділяли ухвалою сесії міської ради на час виконання народним депутатом своїх повноважень. Такі договори не підлягають продовженню у випадку завершення терміну депутатства. І говорити про першочергове продовження оренди теж нема правових підстав. Поки що Оксана Юринець користується цим приміщенням, тому ми звернулися з проханням його повернути», – пояснила Інна Свистун у коментарі ZAXID.NET.

Натомість Ярослав Рущишин, який замість Юринець став новим депутатом парламенту від округу №117, сказав ZAXID.NET, що теж потребує приміщення для громадської приймальні, однак поки офіційно не звертався у міськраду з таким проханням. Згідно з чинним законодавством, міськрада зобов'язана забезпечити нардепів від мажоритарних округів такими приймальнями.

Нагадаємо, що Оксана Юринець на дострокових виборах до Верховної Ради балотувалася по одномандатному окрузі №117 у Львові, де поступилася кандидатові від партії «Голос», бізнесменові та громадському діячеві Ярославові Рущишину. Свою поразку на виборах Оксана Юринець оскаржувала в суді, однак її позов відхилили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук